PROGRAM SĂPTĂMÂNA 26 MARTIE - 1 APRILIE 2012

LUNI 26 MARTIE 2012


Frumoasa şi bestia
Textul şi regia de Cristian Pepino
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, ora 10.00

Curs de astronomie pentru copii - atelier 2
Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Recomandat copiilor de 9-14 ani
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 18.30
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

Atelier de Paşti
Program de creativitate pentru copii de 3-12 ani
Organizat de SmartKidsLand
orele 18.30-20.00
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

Lorax. Protectorul pădurii
Film de animaţie fantastic, SUA 2012, 94 min.
Grand Cinema Digiplex Băneasa, ora 18.50
Hollywood Multiplex, ora 13.45
Movieplex Cinema, 17.30

Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.
Cinema City Sun Plaza, ora 14.20

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.
Cinema City Cotroceni, ora 18.30
Cinema City Sun PLaza, orele 13.10, 15.10
Grand Cinema Digiplex Băneasa, orele 15.20
Movieplex, ora 14.45


Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.
Cinema City Sun Plaza, ora 13.50
Grand Cinema Digiplex Băneasa, orele 15.20
The Light Cinema, ora 13.20

MARŢI 27 MARTIE 2012


Frumoasa şi bestia
Textul şi regia de Cristian Pepino
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, ora 10.00

Un lup, o capră şi trei iezi
Teatrul Ion Creangă, Sala Rapsodia, ora 10.00

Lorax. Protectorul pădurii
Film de animaţie fantastic, SUA 2012, 94 min.
Grand Cinema Digiplex Băneasa, ora 18.50
Hollywood Multiplex, ora 19,45
Movieplex Cinema, 17.30

Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.
Cinema City Sun Plaza, ora 14.20

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.
Cinema City Cotroceni, ora 18.30
Cinema City Sun PLaza, orele 13.10, 15.10
Movieplex, ora 14.45


Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.
Cinema City Sun Plaza, ora 13.50
Grand Cinema Digiplex Băneasa, orele 15.20
The Light Cinema, ora 13.20


MIERCURI 28 MARTIE 2012


Mica sirenă
Teatrul Excelsior, ora 10.00

Păcală
Un text de Cristian Pepino după motive populare
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, ora 10.00

Când jucăriile spun pa!
Teatrul Ion Creangă, Sala Rapsodia, ora 10.00

Atelier de inventat poveşti şi scriere creativă - Atelier 2
Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Recomandat copiilor de 8-13 ani
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 18.30
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

Lorax. Protectorul pădurii
Film de animaţie fantastic, SUA 2012, 94 min.
Cinema City Cotroceni, 18.30
Cinema City Sun Plaza, 18.10
Grand Cinema Digiplex Băneasa, ora 18.50
Hollywood Multiplex, ora 19,45
Movieplex Cinema, 17.30
The Light Cinema, 19.40


Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.
Cinema City Sun Plaza, ora 14.20

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.
Cinema City Cotroceni, ora 18.30
Cinema City Sun PLaza, orele 13.10, 15.10
Movieplex, ora 14.45


Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.
Cinema City Sun Plaza, ora 13.50
Grand Cinema Digiplex Băneasa, orele 15.20
The Light Cinema, ora 13.20

JOI 29 MARTIE 2012


Cartea junglei
după Rudyard Kipling
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, ora 10.00

Nemaipomenitele aventuri ale lui Nils
Teatrul Excelsior, ora 10.00

De-aş fi Scufiţa Roşie
Teatrul Ion Creangă, Sala Rapsodia, ora 10.00

Baby Boom Show
Târg pentru copii între 0-5 ani şi viitoarele mămici
Ediţia de primăvară, Romaero Băneasa
Mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

Joaca de-a pictorul - atelier 2 (din 5)
Atelier pentru copii de 6-13 ani şi susţinut de Maria Petreanu
Şcoala de arte şi maniere, ora 18.30
Pe bază de programare
Informaţii la diana@victoriei.ro şi pe site-ul organizatorilor

Lorax. Protectorul pădurii
Film de animaţie fantastic, SUA 2012, 94 min.

Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.


Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.

VINERI 30 MARTIE 2012


Alice în ţara minunilor
După Lewis Carroll
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, ora 10.00

Cărăbuşii
Teatrul Ion Creangă, Sala Rapsodia, ora 10.00

Seminţe-Semi
Teatrul Ion Creangă, Sala Rapsodia, ora 18.00

Baby Boom Show
Târg pentru copii între 0-5 ani şi viitoarele mămici
Ediţia de primăvară, Romaero Băneasa
Mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor


Lorax. Protectorul pădurii
Film de animaţie fantastic, SUA 2012, 94 min.
Premiera
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Muliplex
Movieplex Cinema
The Light Cinema

Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.
Cinema City Sun Plaza

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Multiplex
Movieplex Cinema


Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Movieplex Cinema

SÂMBĂTĂ 31 MARTIE 2012


Vrăjitorul pofticios
Spectacol de păpuşi pentru copii
al teatrului Paiaţa
Clubul Ţăranului Român, orele 10.30 şi 12.00

Cei trei purceluşi
Textul şi regia: Mihai Sandu Gruia
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, orele 10.00 şi 12.00

Vrăjitorul din Oz
Teatrul Excelsior, ora 10.00

Albă ca zăpada şi cei şapte pitici
Teatrul Ion Creangă, Sala Rapsodia, ora 11.00

Fabrica iepuraşului "Ţup-Ţup"
Atelier de creaţie pe teme pascale
Pentru copii între 4-7 ani
Muzeul Naţional de Geologie, ora 11.00
Programări şi mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

Primii paşi în artă - atelier 2
Atelier pentru copii de 4-6 ani
Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 11.00
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

Arta preistorică - 3
Ateliere interactive de istorie şi istoria artei
organizate de Istoria Artei pentru Cei Mici
locaţie: Grădiniţa şi Şcoala Montessori
(str. Ţepeş Vodă nr. 79), ora 11.00-12.30
Participare pe bază de înscriere, mai multe informaţii pe site-ul organizarorilor


Peşte luminat şi ouă de încondeiat
Program al Asociaţiei De Dragul Artei
Muzeul Ţăranului Român
ora 10.30 pentru familii cu copii de 2-3 ani
ora 11.30 pentru familii cu copii de 3-4 ani
Pe bază de programare
Mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

Povestea florilor de primăvară
Legenda zambilei, ulei pe pânză lipită pe carton schiţă, atelier 2.1 din 3.2
Atelier de ilustraţie pentru copii de 6-13 ani
Organizat de Studio Creativ
Cărtureşti Muzeul Ţăranului Român
ora 15.00
Pe bază de programare (locuri limitate)
Informaţii pe site-ul organizatorilor

Program "La Antipa, în spatele uşilor închise"
Muzeul Naţional de Istorie Naturală "Grigore Antipa", ora 11.00
Mai multe informaţii despre program, preţuri şi modalităţile de înscriere pe site-ul Muzeului

Atelierele de primăvară ies din coajă: ne pregătim de Paşti (Atelier 2)
Atelier de creativitate şi pictură pentru copii: lampioane de paşte, continuarea proiectului început săptămâna trecută, organizat de Lumea lui Momo
ora 10.00 - pentru copii în vârstă de 2-2,5 ani
ora 11.15 - pentru copii în vârstă de 3-4 ani
Mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor


Atelierel de creativitate muzicală, dans liber şi explorare instrumente muzicale
Lumea lui Momo
ora 10.00 - pentru copii în vârstă de 2,5-3 ani
ora 11.00 - pentru copii în vârstă de 3,5-8 ani
Mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor


Poveşti la cuptor
Atelier de creativitate: modelăm figurine şi decoraţiuni de Paşti
Pentru copii de 5-10 ani
Lumea lui Momo
Mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor


Baby Boom Show
Târg pentru copii între 0-5 ani şi viitoarele mămici
Ediţia de primăvară, Romaero Băneasa
Mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

NEXT KIDS
Festivalul Intrernaţional de Film
Ediţia a 6-a, pentru copii de 5-12 ani
8 scurt metraje (în sală), veselie şi voie bună (pe hol)
Cinema Studio, ora 11.00


Lorax. Protectorul pădurii
Film de animaţie fantastic, SUA 2012, 94 min.
Premiera
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Muliplex
Movieplex Cinema
The Light Cinema

Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.
Cinema City Sun Plaza

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Multiplex
Movieplex Cinema


Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Movieplex Cinema


DUMINICĂ 1 APRILIE 2012


Personaje de poveste. Clasic e fantastic
Campanie de educaţie muzicală organizată de Filarmonica "George Enescu" şi Asociaţia Clasic e Fantastic
Ateneul Român, orele 11.00-12.30
Mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor


Albă ca zăpada
După Fraţii Grimm
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, orele 10.00 şi 12.00

De-aş fi Scufiţa Roşie
Teatrul Ion Creangă, Sala Rapsodia, ora 11.00

Lumea dinozaurilor - atelier 3
Ateliere interactive de istorie şi istoria artei
organizate de Istoria Artei pentru Cei Mici
locaţie: Grădiniţa şi Şcoala Montessori
(str. Ţepeş Vodă nr. 79), ora 11.00-12.30
Participare pe bază de înscriere, mai multe informaţii pe site-ul organizarorilor

Peşte luminat şi ouă de încondeiat
Program al Asociaţiei De Dragul Artei
Muzeul Ţăranului Român
ora 10.30 pentru familii cu copii de 4-6 ani
Pe bază de programare
Mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

Povestea florilor de primăvară
Legenda zambilei, ulei pe pânză lipită pe carton finalizare, atelier 2.2 din 3.2
Atelier de ilustraţie pentru copii de 6-13 ani
Organizat de Studio Creativ
Cărtureşti Muzeul Ţăranului Român
ora 11.30
Pe bază de programare (locuri limitate)
Informaţii pe site-ul organizatorilor


Micul Prinţ
Spectacol pentru copii de peste 8 ani
Teatrul Odeon, Sala Studio, ora 19.30

Pe covorul fermecat
Poveşti, cântece şi păpuşi, şi niscaiva turte dulci
Atelier de poveşti şi "corăreală" şi prăjitureală
Lumea lui Momo, ora 11.00
Programări şi mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor


Baby Boom Show
Târg pentru copii între 0-5 ani şi viitoarele mămici
Ediţia de primăvară, Romaero Băneasa
Mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor


Lorax. Protectorul pădurii
Film de animaţie fantastic, SUA 2012, 94 min.
Premiera
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Muliplex
Movieplex Cinema
The Light Cinema

Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.
Cinema City Sun Plaza

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Multiplex
Movieplex Cinema


Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Movieplex Cinema


LUNI 2 APRILIE 2012


Alice în Ţara Minunilor
După Lewis Carroll
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, ora 10.00 şi 12.00

Curs de astronomie pentru copii - atelier 3
Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Recomandat copiilor de 9-14 ani
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 18.30
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor


Lorax. Protectorul pădurii
Film de animaţie fantastic, SUA 2012, 94 min.
Premiera
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Muliplex
Movieplex Cinema
The Light Cinema

Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.
Cinema City Sun Plaza

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Multiplex
Movieplex Cinema


Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Movieplex Cinema


MARŢI 3 APRILIE 2012


Jack şi vrejul de fasole
După povestea populară omonimă
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, ora 10.00 şi 12.00


Lorax. Protectorul pădurii
Film de animaţie fantastic, SUA 2012, 94 min.
Premiera
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Muliplex
Movieplex Cinema
The Light Cinema

Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.
Cinema City Sun Plaza

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Multiplex
Movieplex Cinema


Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Movieplex Cinema


MIERCURI 4 APRILIE 2012


Dănilă Prepeleac
Adaptare după Ion Creangă
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, ora 10.00 şi 12.00

Atelier de inventat poveşti şi scriere creativă - Atelier 3
Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Recomandat copiilor de 8-13 ani
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 18.30
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

Lorax. Protectorul pădurii
Film de animaţie fantastic, SUA 2012, 94 min.
Premiera
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Muliplex
Movieplex Cinema
The Light Cinema

Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.
Cinema City Sun Plaza

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Multiplex
Movieplex Cinema


Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Movieplex Cinema


JOI 5 APRILIE 2012


Frumoasa şi bestia
Textul şi regia Cristian Pepino
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, ora 10.00 şi 12.00

Joaca de-a pictorul - atelier 3 (din 5)
Atelier pentru copii de 6-13 ani şi susţinut de Maria Petreanu
Şcoala de arte şi maniere, ora 18.30
Pe bază de programare
Informaţii la diana@victoriei.ro şi pe site-ul organizatorilor

Lorax. Protectorul pădurii
Film de animaţie fantastic, SUA 2012, 94 min.
Premiera
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Muliplex
Movieplex Cinema
The Light Cinema

Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.
Cinema City Sun Plaza

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Multiplex
Movieplex Cinema


Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Movieplex Cinema


VINERI 6 APRILIE 2012


Frumoasa şi bestia
Textul şi regia Cristian Pepino
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, ora 10.00

Lorax. Protectorul pădurii
Film de animaţie fantastic, SUA 2012, 94 min.
Premiera
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Muliplex
Movieplex Cinema
The Light Cinema

Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.
Cinema City Sun Plaza

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Multiplex
Movieplex Cinema


Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Movieplex Cinema


SÂMBĂTĂ 7 APRILIE 2012


Alice în Ţara Minunilor
După Lewis Carroll
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, ora 10.00 şi 12.00


Fabrica iepuraşului "Ţup-Ţup"
Atelier de creaţie pe teme pascale
Pentru copii între 4-7 ani
Muzeul Naţional de Geologie, ora 11.00
Programări şi mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor


Primii paşi în artă - atelier 3
Atelier pentru copii de 4-6 ani
Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 11.00
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

Arta preistorică - 4
Ateliere interactive de istorie şi istoria artei
organizate de Istoria Artei pentru Cei Mici
locaţie: Grădiniţa şi Şcoala Montessori
(str. Ţepeş Vodă nr. 79), ora 11.00-12.30
Participare pe bază de înscriere, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

Peşte luminat şi ouă de încondeiat
Program al Asociaţiei De Dragul Artei
Muzeul Ţăranului Român
ora 10.30 pentru familii cu copii de 3-4 ani
ora 11.30 pentru familii cu copii de 4-6 ani
Pe bază de programare
Mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

Povestea florilor de primăvară
Povestea Floriilor, tempera pe lemn schiţă, atelier 3.1 din 3.2
Atelier de ilustraţie pentru copii de 6-13 ani
Organizat de Studio Creativ
Cărtureşti Muzeul Ţăranului Român
ora 15.00
Pe bază de programare (locuri limitate)
Informaţii pe site-ul organizatorilor


Program "La Antipa, în spatele uşilor închise"
Muzeul Naţional de Istorie Naturală "Grigore Antipa", ora 11.00
Mai multe informaţii despre program, preţuri şi modalităţile de înscriere pe site-ul Muzeului


Lorax. Protectorul pădurii
Film de animaţie fantastic, SUA 2012, 94 min.
Premiera
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Muliplex
Movieplex Cinema
The Light Cinema

Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.
Cinema City Sun Plaza

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Multiplex
Movieplex Cinema


Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Movieplex Cinema


DUMINICĂ 8 APRILIE 2012


Aventurile lui Habarnam
După cartea cu acelaşi titlu de Niculai Nosov
Regia Alexandru Dabija
Cu Pavel Bartoş (în rolul lui Habarnam), Rodica Mandache ş.a.
Muzica de Ada Milea
Teatrul Odeon, ora 11.00

Scufiţa roşie
Adaptare după Fraţii Grimm de Cristian Pepino şi Gabriel Apostol
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, ora 10.00 şi 12.00


Teatrul naţional pentru copii
Spectacol cu Marian Râlea
Teatrul Naţional, Sala 99, ora 11.00

Lumea dinozaurilor - atelier 4
Ateliere interactive de istorie şi istoria artei
organizate de Istoria Artei pentru Cei Mici
locaţie: Grădiniţa şi Şcoala Montessori
(str. Ţepeş Vodă nr. 79), ora 11.00-12.30
Participare pe bază de înscriere, mai multe informaţii pe site-ul organizarorilor

Povestea florilor de primăvară
Povestea Floriilor, tempera pe lemn finalizare, atelier 3.2 din 3.2
Atelier de ilustraţie pentru copii de 6-13 ani
Organizat de Studio Creativ
Cărtureşti Muzeul Ţăranului Român
ora 11.30
Pe bază de programare (locuri limitate)
Informaţii pe site-ul organizatorilor


Lorax. Protectorul pădurii
Film de animaţie fantastic, SUA 2012, 94 min.
Premiera
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Muliplex
Movieplex Cinema
The Light Cinema

Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.
Cinema City Sun Plaza

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Hollywood Multiplex
Movieplex Cinema


Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.
Cinema City Cotroceni
Cinema City Sun Plaza
Grand Cinema Digiplex Băneasa
Movieplex Cinema


LUNI 9 APRILIE 2012

Curs de astronomie pentru copii - atelier 4
Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Recomandat copiilor de 9-14 ani
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 18.30
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

Peşte luminat şi ouă de încondeiat
Program al Asociaţiei De Dragul Artei
Muzeul Ţăranului Român
ora 10.30 pentru familii cu copii de 2-3 ani
Pe bază de programare
Mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

MIERCURI 11 APRILIE 2012


Atelier de inventat poveşti şi scriere creativă - Atelier 4
Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Recomandat copiilor de 8-13 ani
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 18.30
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

JOI 12 APRILIE 2012


Joaca de-a pictorul - atelier 4 (din 5)
Atelier pentru copii de 6-13 ani şi susţinut de Maria Petreanu
Şcoala de arte şi maniere, ora 18.30
Pe bază de programare
Informaţii la diana@victoriei.ro şi pe site-ul organizatorilor

SÂMBĂTĂ 14 APRILIE 2012


Primii paşi în artă - atelier 4
Atelier pentru copii de 4-6 ani
Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 11.00
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

MIERCURI 18 APRILIE 2012


Atelier de inventat poveşti şi scriere creativă - Atelier 5
Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Recomandat copiilor de 8-13 ani
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 18.30
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

JOI 19 APRILIE 2012


Joaca de-a pictorul - atelier 5 (din 5)
Atelier pentru copii de 6-13 ani şi susţinut de Maria Petreanu
Şcoala de arte şi maniere, ora 18.30
Pe bază de programare
Informaţii la diana@victoriei.ro şi pe site-ul organizatorilor

SÂMBĂTĂ 21 APRILIE 2012


Primii paşi în artă - atelier 5
Atelier pentru copii de 4-6 ani
Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 11.00
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

Program "La Antipa, în spatele uşilor închise"
Muzeul Naţional de Istorie Naturală "Grigore Antipa", ora 11.00
Mai multe informaţii despre program, preţuri şi modalităţile de înscriere pe site-ul Muzeului

MIERCURI 25 APRILIE 2012

Atelier de colaj, origami şi decoraţiuni - atelier 1 (din 5)
Pentru copii de 6-13 ani

Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 18.30
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

MIERCURI 2 MAI 2012


Atelier de colaj, origami şi decoraţiuni - atelier 2 (din 5)
Pentru copii de 6-13 ani

Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 18.30
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

MIERCURI 9 MAI 2012


Atelier de colaj, origami şi decoraţiuni - atelier 3 (din 5)
Pentru copii de 6-13 ani

Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 18.30
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

MIERCURI 16 MAI 2012


Atelier de colaj, origami şi decoraţiuni - atelier 4 (din 5)
Pentru copii de 6-13 ani

Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 18.30
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

MIERCURI 23 MAI 2012


Atelier de colaj, origami şi decoraţiuni - atelier 4 (din 5)
Pentru copii de 6-13 ani

Program al Fundaţiei Calea Victoriei
Şcoala de Arte şi Maniere - str.Ştefan Mihăileanu nr. 28B, apt.2, ora 18.30
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

JOI 31 MAI 2012

KIDEX
Târg vesel pentru copii de toate vârstele
Romexpo, Pavilion Central

VINERI 1 IUNIE 2012

KIDEX
Târg vesel pentru copii de toate vârstele
Romexpo, Pavilion Central

SÂMBĂTĂ 2 IUNIE 2012


KIDEX
Târg vesel pentru copii de toate vârstele
Romexpo, Pavilion Central

DUMINICĂ 3 IUNIE 2012


KIDEX
Târg vesel pentru copii de toate vârstele
Romexpo, Pavilion Central

Comments