WEEK-END 17-18 MARTIE 2012

SÂMBĂTĂ 17 MARTIE 2012

Frumoasa şi bestia
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, ora 10.00 şi 12.00


Albă ca zăpada şi cei şapte pitici
Teatrul Ion Creangă, Sala Rapsodia, ora 11.00

Şoricelul cel prostuţ
Spectacol de păpuşi al teatrului Paiaţa
Clubul Ţăranului, orele 10.30 şi 12.00

Găteli în luna lui Mărţişor
Program al Asociaţiei "De dragul artei"
pentru familii cu copii de 3-4 ani - ora 10.30
pentru familii cu copii de 4-6 ani - ora 11.30
Muzeul Ţăranului Român
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor


Fluxus pentru copii
Program pentru copii de 6-8 ani organizat de Studio Creativ
Muzeul Naţional de Artă Contemporană, ora 11.00
Vizită în expoziţia "Fluxus în Germania" (instalaţii); atelier instalaţie cu temă muzicală
Pe bază de programare, mai multe informaţii la organizatori aici şi aici

La Antipa, în spatele uşilor închise
Vizită la Coleoptere
Muzeul Naţional de Istorie Naturală "Grigore Antipa", ora 11.00
Participare pe bază de înscriere, mai multe informaţii pe site-ul organizatorului


Arta preistorică - 1
Ateliere interactive de istorie şi istoria artei
organizate de Istoria Artei pentru Cei Mici
locaţie: Grădiniţa şi Şcoala Montessori
(str. Ţepeş Vodă nr. 79), ora 11.00-12.30
Participare pe bază de înscriere, mai multe informaţii pe site-ul organizarorilor


Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.
Cinema City Cotroceni, ora 12.00

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.
Cinema City Cotroceni, ora 11.50, 14.00, 16.10
Cinema City Sun Plaza, orele 12.30, 14.30
Grand Cinema Digiplex Băneasa, orele 10.15, 11.30
Hollywood Multiplex, ora 11.00
Movieplex Cinema, orele 11.30, 12.30, 13.30
The Light Cinema, ora 12.50

Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.
Cinema City Sun Plaza, orele 11.20, 13.20

Grand Cinema Digiplex Băneasa, orele 10.30, 12.30
Movieplex Cinema, ora 11.15
The Light Cinema, ora 12.00


DUMINICĂ 18 MARTIE 2012

Lampa lui Alladin
Teatrul Ţăndărică, Sala Lahovari, ora 10.00 şi 12.00

De-aş fi Scufiţa Roşie
Teatrul Ion Creangă, Sala Rapsodia, ora 11.00

Vrăjitorul din Oz
Teatrul Excelsior, ora 11.00

Teatrul Naţional pentru copii
Spectacol pentru copii cu Marian Râlea
Durata: 2 ore
Teatrul Naţional Bucureşti, ora 11.00

Găteli în luna lui Mărţişor
Program al Asociaţiei "De dragul artei"
pentru familii cu copii de 2-3 ani
Muzeul Ţăranului Român, ora 10.30
Pe bază de programări, mai multe informaţii pe site-ul organizatorilor

Fluxus pentru copii
Program pentru copii de 9-13 ani organizat de Studio Creativ
Muzeul Naţional de Artă Contemporană, ora 15.00
Vizită în expoziţia "Fluxus în Germania" (instalaţii); atelier instalaţie cu temă muzicală
Pe bază de programare, mai multe informaţii la organizatori aici şi aici

Lumea dinozaurilor - atelier 1
Ateliere interactive de istorie şi istoria artei
organizate de Istoria Artei pentru Cei Mici
locaţie: Grădiniţa şi Şcoala Montessori
(str. Ţepeş Vodă nr. 79), ora 11.00-12.30
Participare pe bază de înscriere, mai multe informaţii pe site-ul organizarorilor


Alvin şi veveriţele / Naufragiaţi
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 88 min.
Cinema City Cotroceni, ora 12.00

Happy Feet 2: Mumble dansează din nou
Film de animaţie 3D, SUA 2011, 100 min.
Cinema City Cotroceni, ora 11.20, 13.20, 15.20, 17.30
Cinema City Sun Plaza, orele 12.30, 14.30
Grand Cinema Digiplex Băneasa, orele 10.15, 11.30
Hollywood Multiplex, ora 11.00
Movieplex Cinema, orele 11.30, 12.30, 13.30
The Light Cinema, ora 12.50

Motanul încălţat
Film de animaţie, 3D, SUA 2011, 90 min.
Cinema City Sun Plaza, orele 11.20, 13.20
Grand Cinema Digiplex Băneasa, orele 10.30, 12.30
Movieplex Cinema, ora 11.15
The Light Cinema, ora 12.00

Comments